Fjalor Shqip Gjermanisht

Fjalor Shqip Gjermanisht.  Albanisch Deutsch Wörterbuch.

Fjalor Shqip Gjermanisht

Fjalor Shqip Gjermanisht është një fjalor me rreth njëmijë fjalët me kryesore për fillestarët.Kjo listë fjalës është e vlefshme për  të  gjithë ata që janë te interesuar për të mësuar gjuhën gjermane. Shqipopedia ka bërë dhe po bën një punë shumë serioze në fushën e mësimit të gjuhëve të huaja. Veçanërisht në menyrë autodidakte pasi nxënësi e krijon vetë programin dhe shpejtësinë mësimeve. Për gjuhën gjermane është krijuar edhe një fjalor akoma më i madh, linkun e keni më poshtë. Gjithashtu është krijuar edhe kursi i gjuhës gjermase si dhe mësime me dialogë gjermanisht. Mesim te kendshem!

Per mesime falas te gjermanishtes shkoni dhe per fjalorin e madh

Mund të shkoni te  FJALOR  GJERMANISHT  SHQIP

(fjalor me zë, ilustrime dhe lakimet e fjalëve, fjalori më i madh dhe më i mirë i gjuhës gjermane online)

 

Lista e fjalëve sipas alfabetit:

Fjalor Shqip Gjermanisht

Comments

comments

17 Comments

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *